Rezervace min 48 hod. předem
724 216 553 / 724 066 748
rtarchery@centrum.cz
724 216 553 / 724 066 748
rtarchery@centrum.cz
Logo RTArchery, Littohlav a Žebrák

Lukostřelecký 3D parkur

Parkur je jednosměrný, má celkem 20 terčů a skládá se z 12 terčů 3D zvířecích figurín a 8 terčů pro terénní lukostřelbu, umístěných v členitém terénu na hranici naší lukostřelnice. Nabízíme vám tak ochutnávku jak terénní, tak 3D lukostřelby, a doufáme, že pro všechny střelce bude výzvou.

Parkur nabízí příjemný víkendový zážitek, ale je vhodný i pro odpolední zastřílení si po práci. Na parkuru jsou v rámci jednoho parkurového kola povoleny 2 zásahy terče (tzn. střelec může opakovaně střílet, dokud nedocílí 2 zásahy) pro každý terč 3D zvířecích figurín a 3 zásahy pro každý z terénních terčů.

Na našem 3D parkuru jsou v rámci jednoho parkurového kola povoleny 2 zásahy terče (tzn. střelec může opakovaně střílet, dokud nedocílí 2 zásahy) pro každý terč 3D zvířecích figurín a 3 zásahy pro každý z terénních terčů. Je možné požádat na místě o záměnu terénních terčů za 2D terče zvířat a odstřílet celý 3D parkur na 2 zásahy. Bodovací karty pro obě varianty jsou na místě k dispozici.

Fotografie z našeho terénního 3D parkuru najdete ve fotogalerii zde .

Otevírací doba terénního 3D parkuru:
Duben - Srpen pondělí, středa, pátek, sobota 12-20 hod.
neděle 9-14 hod.

Záři pondělí, středa, pátek, sobota 12-19 hod.
neděle 9-14 hod.
Říjen pondělí, středa, pátek, sobota 12-18 hod.
neděle 9-14 hod.
Informaci o Vašem příjezdu na 3D parkur (datum, orientační čas a počet osob) nám prosím oznamte předem na tel. 604 271 709 (pí. Kurcová). Stačí i formou SMS, v den návštěvy, ať víme, že Vás máme očekávat. Děkujeme.

Návštěva parkuru mimo otevírací dobu je možná pouze po telefonické nebo písemné domluvě.

Ceník najdete zde .

Součástí parkuru je i rozstřeliště a možnost vyzkoušet si vrhání nožů (více o vrhání nožů zde). Na 3D parkuru je zakázána střelba z kuše a z luků s nátahovou silou větší než 60 lb. Nabízíme i zapůjčení lukostřeleckého vybavení. Za šíp ztracený na parkuru účtujeme 150 Kč/ks.

Střelcům doporučujeme střílet vždy od střelecké mety (kolíku) příslušné barvy dle jejich kategorie:
Žlutý kolík - děti do 15 let
Modrý kolík - dospělí (holý reflexní luk, tradiční reflexní luk, dlouhý luk, historický luk)
Červený kolík - dospělí (lovecký luk, kladkový luk)
Střelcům-začátečníkům, kteří bezpečně neovládají základy střelby z luku, je povolen vstup na 3D parkur až po poučení a získání základních dovedností na rozstřelišti (více o výuce lukostřelby zde ) a pouze s doprovodem trenéra nebo pověřené osoby starší 18 let.

Odborní poradci při stavbě parkuru:

Filip Reitmeier, trenér II. třídy
Libor Valeček, trenér I. třídy